بدون دسته بندی

امکان تغییر رنگ بند اپل واچ نسل بعد بر اساس لباس

اپل واچ‌هایی نسل جدیدی که با توجه به لباس کاربر تغییر رنگ می‌دهند.

قابلیت جدیدی که اپل درحال تحقیق برای اجرای آن است، تغییر رنگ برای بند ساعت‌های اپل واچ بمنظور هماهنگی با لباس کاربران است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در این رابطه، ظاهرا اپل پتنت جدیدی ثبت نموده که در آن به ویژگی تغییر بند ساعت‌های اپل اشاره شده است. در توضیح این حق اختراع می‌خوانیم:

«کاربران ممکن است تمایل داشته باشند تا بند ساعت خود را برای تنوع و بیان سبک خود، شخصی‌سازی کنند. بطور مثال، یک کاربر ممکن است بر اساس لباس، سایر محصولات پوشیدنی، محیط یا ترجیحات دیگر خود، بند ساعتی با رنگی خاص بخواهد.»

نحوه عملکرد بند قابل تنظیم اپل واچ

در پتنت غول کوپرتینویی اشاره شده است که برای تحقیق بر این موضوع، نیازمند بندهای ساعت با ویژگی‌های «الکتروکرومیک» است. بر اساس توضیحاتی که در این پتنت آورده شده، در این مدل اپل واچ‌ها با کمک ولتاژ اعمال شده، می‌شود تنوع رنگها و همچنین ترکیب رنگی‌هایی متفاوت را روی بند نشان داد.

اپل در ادامه این حق اختراع آورده است:

«انتخاب رنگ را می‌توان بدون برداشتن و تعویض بند ساعت انجام داد و تنظیم نمود. بر این اساس، رنگ‌های متنوعی را می‌توان در زمان‌های مختلف بدون نیاز به بند ساعت‌های مختلف برای هر رنگ یا ترکیب رنگ، نمایش داد.»

علاوه بر این توضیحات، ظاهرا تغییر رنگ بند ساعت می‌تواند اعلان‌ها را هم به کاربران اعلام کند. اپل در این باره نوشته است:

«عناصر قابل تنظیم رنگ بند ساعت را می‌توان بطور مستقل مرتب و کنترل کرد. بگونه‌ای که به سیستم اجاره می‌دهد نمادها، اشکال و یا متن خاصی را با روشن کردن عناصر خاص نمایش دهد.»

بر این اساس، با توجه به فناوری تغییر رنگ، ظاهرا یک پیام متنی را روی بند اپل واچ خود میتوان نمایش داد.

گفتنی‌ست اخیرا گزارش‌های متفاوت دیگری هم درباره پتنت‌های اپل منتشر شده است که در یکی از این پتنت‌ها گفته شده که در حاشیه آن روی توسعه موبایلی تاشو با حسگر لمسی کار می‌کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید