بدون دسته بندی

احتمال معرفی مک بوک ایر 15.5 در فروردین 1402

مک بوک ایر 15.5 اینچی بر روی میز

پس از گذشت مدتها از پخش شایعاتی که درباره مک بوک ایر 15.5 اینچی شنیده‌ایم، اخیرا راس یانگ، یکی از تحلیلگران مطرح دنیای نمایشگرها، از تولید پنل این لپ تاپ در ماه جاری میلادی توسط زنجیره تأمین اپل خبر داده که باید در اوایل ماه آوریل (فروردین ماه 1402) منتظر معرفی آن باشیم.

یانگ در توییت خود اعلام کرده است که با توجه به اینکه پنل 15.5 اینچی مک بوک ایر جدید شروع به تولید کرده است، انتظار میرود این لپ تاپ در ماه آوریل یا فروردین 1402 از راه برسد. البته این احتمال هم وجود دارد که قبل از ماه آوریل شاهد معرفی و پیش فروش این لپ تاپ باشیم. اما از آنجایی که اپل معمولا در فصل بهار رویدادی برای معرفی محصولات خود برگزار می‌کند، احتمال میرود امسال نیز در فروردین ماه آن را برگزار کند.

بزرگ‌ترین مک بوک ایر، مک بوک 15.5 اینچی

مک بوک ایر 15.5 اینچی، بزرگ‌ترین مک بوک ایر خواهد بود

استفاده‌ی اپل از نمایشگر 15.5 اینچی، لپ تاپ جدیدش را به بزرگ‌ترین مک بوک ایر تاریخ تبدیل خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود این مک بوک در کنار مدل 13.6 اینچی بفروش رود. (مدل کنونی مک بوک ایر که در ژوئیه 2022 با تراشه M2، تاچ نمایشگر و قیمت پایه 1199 دلار معرفی شده بود.)

متاسفانه یانگ در توییت جدید خود تنها به تاریخ معرفی این مک بوک ایر جدید اشاره کرده است و اطلاعات بیشتری به اشتراک نگذاشته است. بنابراین از نمیتوان مطمئن بود که این محصول به یکی از تراشه‌های خانواده M2 مجهز می‌شود یا با چیپ M3 از راه خواهد رسید. همچنین با این حال که TSMC از دسامبر 2022 شروع به تولید انبوه تراشه‌های 3 نانومتری نموده، هنوز نمی‌دانیم M3 برای ماه آوریل آماده میشود یا خیر.

با توجه به شایعاتی که از معرفی نسل جدید مک بوک ایر 13.6 اینچی با تراشه M3 در اواخر 2023 منتشر شده، رونمایی از مک بوک 15.5 اینچی همچنان مبهم و غیرقابل پیش‌بینی ست. البته ممکن است اپل تصمیم به رونمایی از دو مک بوک جدید خود در یک بازه 6 تا 8 ماهه بگیرد.

در مجموع با استناد به اینکه راس یانگ یکی از منابع معتبر دنیای فناوری شمرده می‌شود که تا به حال بسیاری از گفته‌هایش به حقیقت پیوسته اند، احتمال اینکه مک بوک ایر 15.5 اینچی اپل هم در فروردین ماه 1402 معرفی شود زیاد است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید