بدون دسته بندی

بینگ مبتنی بر هوش مصنوعی توسط مایکروسافت به موبایل و اسکایپ آمد

عرضه‌ی چت بات مایکروسافت در اپلیکیشن بینگ، اج و اسکایپ

تقریبا دو هفته از عرضه نسخه جدید موتور جستجوی بینگ در دسکتاپ که از یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند می‌گذرد و حالا مایکروسافت خبر از در دسترس بودن بینگ جدید در اپلیکیشن موبایل Bing و مرورگر Edge در اندروید و IOS می‌دهد. این اپلیکیشن‌ها قابلیت حرف زدن با فرمان‌های صوتی یا چت بات را در خود دارند. همچنین مایکروسافت اجازه‌ی استفاده از این چت بات در اپ اسکایپ را به ما داده است.

در خبری که امروز مایکروسافت اعلام کرد، اپلیکیشن موبایل بینگ و مرورگر موبایل اج، در هر دو پلتفرم بزرگ گوشی‌های هوشمند (android و ios) می‌توانند از چت بات این شرکت بهره ببرند. بدین صورت که می‌توانید در موبایل، به جای تایپ کردن سوالاتتان از فرمان‌های صوتی استفاده نمایید و به اینصورت با چت بات مایکروسافت مکالمه داشته باشید.

پاسخ هوش مصنوعی به درخواست دستور آشپزی

از چت بات بینگ مایکروسافت در اسکایپ استفاده نمایید

در کنار همه‌ی اینها، چبزی که ما را غافلگیر می‌کند قابلیت اضافه شدن بینگ چت به اپ اسکایپ است. حالا دیگر این اپلیکیشن به کاربران خود اجازه‌ی اضافه کردن هوش مصنوعی مایکروسافت به صفحات چت خود را می‌دهد تا از اطلاعات آن کمک گیرند. ناگفته نماند که اسکایپ حدودا 36 میلیون کاربر فعال روزانه دارد که با اضافه شدن چنین قابلیتی احتمال افزایش کاربران آن نیز وجود دارد.

چت بات بینگ در اسکایپ

اسکایپ در آپدیت جدید خود که البته فعلا در حالت پیش‌نمایش است، این امکان را به کاربران خود داده تا با فرمان Bing@ به چت بات بینگ دسترسی پیدا کنند و سوالات خودشان را در صفحه گفت و گو از این هوش مصنوعی بپرسند. همچنین مایکروسافت مدعی شده که میتوانید تعیین کنید که پاسخ‌های دریافتی از هوش مصنوعی بصورت فهرست‌وار، متن معمولی و یا پاسخ ساده‌شده ارائه شوند.

سخنگوی مایکروسافت گفته است بینگ با کمک فناوری تبدیل متن به صوت توانایی خوانش پاسخ‌ها را هم دارد. البته مشخص نیست صدای این هوش مصنوعی چگونه است. آپدیت اپلیکیشن‌های موبایل بینگ و اج نکته‌ی بخصوصی ندارد اما استفاده از فرمان‌های صوتی آنها میتواند برای برخی کاربران کمک کننده باشد. مایکروسافت در سال‌های اخیر پروژه کورتانا را رها کرده و بینگ نیز از سویی تاکید دارد که دستیار صوتی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید