بدون دسته بندی

آیا TikTok برای شما امن است؟ همین حالا این 11 تنظیمات حریم خصوصی را تغییر دهید.

حفظ حریم خصوصی تیک تاک

TikTok می تواند بستری خطرناک به خصوص برای نوجوانان باشد. در اینجا به نکاتی جهت کمک به محافظت از آنها اشاره کرده‌ایم.

قبل از غواصی در TikTok، این را درنظر داشته باشید که چه کسی می خواهد به ویدیوها و پروفایل شما دسترسی داشته باشد.

TikTok دومین سایت رسانه اجتماعی محبوب در بین نوجوانان در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر و حتی ایران است. TikTok نه تنها جریان بی‌پایانی از ویدیوهای سرگرم کننده را به کودکان و نوجوانان ارائه می دهد، بلکه افراد را با دوستان و خانواده خود و با افرادی که علایق مشابهی دارند مرتبط می‌کند و بین آنها لینک ایجاد می‌کند. البته این به مردم این شانس را می‌دهد که با یکی از خلاقیت‌های خود در فضای مجازی حاضر شوند. اما یک جنبه تاریک نیز در TikTok وجود دارد.

بسیاری از کودکان و نوجوانانی که ویدیوهای خود را در فضای مجازی منتشر می‌کنند، مورد آزار، تمسخر و قلدری قرار می گیرند. همچنین این نگرانی وجود دارد که ویدیوهای خشن و زشت در جدول زمانی آنها منتشر شود. ناگفته نماند که کاربران ناشناس پیام های نامناسب ارسال می کنند.

اگر شما هم بچه‌هایی فعال در TikTok دارید، یا حتی خودتان از این سرویس استفاده می‌کنید، بهتر است که با ویژگی‌ها و تنظیماتی که TikTok برای ایمن نگه داشتن شما در زمان آنلاین بودن ارائه می‌دهد آشنا شوید. در اینجا 11 تنظیماتی وجود دارد که می‌تواند به محافظت از شما در برابر دنبال کنندگان ناخواسته، نظرات مضر و ویدیوهای خشونت آمیز در TikTok کمک کند.

همه کسانی را که پروفایل TikTok شما را مشاهده می کنند، ببینید.


اگر یک حساب عمومی دارید و بیش از 16 سال سن دارید، هر کسی در TikTok می‌تواند به پروفایل شما دسترسی داشته باشد و ویدیوهای شما را تماشا کند. (حساب های افراد زیر 16 سال به طور خودکار روی خصوصی تنظیم می شوند.)برای بسیاری از کاربران، قرار گرفتن در معرض گسترده جذابیت TikTok است. این فرصتی است که محتوای شما در سراسر جهان دیده شود. اما ممکن است نخواهید همه، مانند قلدرها یا حتی برخی از اعضای خانواده، بتوانند حساب TikTok شما را مشاهده کنند. خوشبختانه، پیدا کردن همه کسانی که به پروفایل شما نگاه کرده اند آسان است.

در TikTok، به Profile  بروید و روی منوی سه خط تیره در بالا سمت راست ضربه بزنید.
روی Settings and privacy ضربه بزنید و وارد privacy شوید.
Profile views را بزنید و Profile view history را تغییر دهید.

دیدن کسانی که پروفایل tiktok شما را مشاهده می‌کنند.

اکنون می‌توانید همه کسانی را که پروفایل شما را در 30 روز گذشته مشاهده کرده‌اند، ببینید. اگر نمی‌خواهید فردی به پروفایل و ویدیوهای شما دسترسی داشته باشد، می‌توانید او را مسدود کنید. اگر تنظیمات profile views را در TikTok فعال کنید، سایر افراد می‌توانند وقتی پروفایلشان را بررسی می‌کنید، ببینند.

حساب‌ها را در TikTok مسدود کنید تا نتوانند پروفایل شما را ببینند

اگر می‌خواهید یک حساب خاص نتواند پروفایل شما را ببیند، می‌توانید آن را مسدود کنید – چه شما را مورد آزار و اذیت یا تعقیب قرار دهد و یا به هر دلیلی که دوست دارید.

ابتدا حسابی را که می‌خواهید مسدود کنید پیدا کنید و به پروفایل آنها بروید.
سپس روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید.
در نهایت، دکمه Block را در منوی کوچکی که ظاهر می‌شود فشار دهید و در صورت درخواست دوباره Block را بزنید!

حساب شخصی را مسدود کنید تا نتواند نمایه شما را ببیند، برای شما پیام ارسال کند و موارد دیگر.

یک حساب مسدود شده نه تنها نمی تواند پروفایل شما را مشاهده کند، بلکه نمی تواند برای شما پیام ارسال کند یا حتی با جستجوی پروفایلتان شما را پیدا کند. با این حال، اگر ویدیوی شما به صورت دوئت است یا در جریان پخش زنده با میزبان های متعدد هستید، ممکن است یک حساب مسدود شده بتواند آن ویدیوها را ببیند.

حساب TikTok خود را روی private تنظیم کنید تا کنترل کنید چه کسی می تواند آن را ببیند

ساده ترین راه برای حفظ حریم خصوصی خود در TikTok این است که حساب خود را خصوصی کنید، به این معنی که فقط افرادی که شما به آنها اجازه می دهید می توانند پروفایل و ویدیوهایتان را مشاهده کنند. برای خصوصی کردن حساب کاربری:

به Profile  در نوار ناوبری در پایین صفحه بروید.
روی منوی سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید.
Settings and privacy >  Privacy را بزنید.
Private account را روی روشن تغییر دهید.

اگر حساب TikTok شما خصوصی باشد، فقط کسانی که به عنوان دوست آنها را می پذیرید می توانند ویدیوهای شما را ببینند.

پس از تغییر به یک حساب خصوصی، تنها کاربرانی که شما آنها را تأیید می‌کنید می‌توانند حساب شما را دنبال کنند و ویدیوهای شما را تماشا کنند، اما فالوورهای موجود مجاز به دنبال کردن شما هستند. اگر برایتان مشکل است، باید هر دنبال کننده ای را که نمی خواهید ویدیوهای شما را ببینند، به صورت جداگانه مسدود کنید.

مردم را از دانلود ویدیوهای TikTok خود منع کنید!

به‌طور پیش‌فرض، هر کسی که در TikTok به ویدیوی شما برخورد کند، می‌تواند آن را با استفاده از ویژگی دانلود ویدیوی داخلی سایت دانلود کند. اگر با سایر افراد که ویدیوهای شما را در دستگاه‌هایشان ذخیره می‌کنند احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

به Profile > منوی سه خط > Settings and privacy بروید.
روی Downloads در زیر عنوان Interactions ضربه بزنید.
Video downloads را روی حالت خاموش قرار دهید.

جلوگیری از دانلود ویدیوها در تیک تاک

متأسفانه، با این حال راه‌های دیگری نیز وجود دارد که افراد می‌توانند ویدیوهای شما را دانلود کنند، مانند ضبط صفحه، برنامه‌های شخص ثالث و میانبرها. اما این تنظیم از یکی از محبوب‌ترین (و البته آسان‌ترین) راه‌های دانلود ویدیو از TikTok جلوگیری می‌کند.

حساب‌ها، ویدیوها یا نظرات مشکل‌ساز را در TikTok ریپورت کنید.

مسدود کردن یک حساب ممکن است همیشه کافی نباشد. اگر حسابی تظاهر به شخص دیگری می کند یا به طور کلی افراد را آزار می دهد، ممکن است بتوانید اقدامات توهین آمیز را ریپورت کنید و حساب را محدود یا برای همیشه ممنوع کنید. شما نه تنها می توانید حساب های فردی را ریپورت کنید، بلکه می توانید ویدیوها، نظرات و پیام های مستقیم را نیز ریپورت کنید.

برای گزارش محتوای آزاردهنده، خشونت آمیز یا سایر محتوای ممنوعه در TikTok:

Account: به پروفایل حساب طرف مقابل بروید، روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید، Report  را بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.
Video: روی video چند ثانیه نگه دارید، روی Report  ضربه بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.
Live: روی live چند ثانیه نگه دارید، روی Report  ضربه بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.
Comment: روی comment چند ثانیه نگه دارید، روی Report  ضربه بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.
Direct Message: روی message یا messages چند ثانیه نگه دارید، روی Report  ضربه بزنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

می‌توانید حساب‌های TikTok، ویدیوها، نظرات و سایر رفتارهای نادرست را گزارش کنید.

شما می‌توانید چیزی را به دلایل مختلفی گزارش دهید، از جمله ایمنی جزئی، آسیب رساندن به خود، برهنگی بزرگسالان، قلدری، آزار و اذیت، هرزنامه، اطلاعات غلط مضر، فعالیت‌های غیرقانونی، محتوای خشونت‌آمیز و موارد دیگر.

از دعوت TikTok به سایر افراد جلوگیری کنید.

اگر می‌خواهید حسابتان کم‌کم و دور از چشم‌های افراد زیاد باشد، می‌توانید از پیشنهاد حساب خود به سایر افرادی که ممکن است اطلاعات تماس شما را در تلفن خود دارند یا دوستان مشترکی با شما داشته باشند، جلوگیری کنید. برای جلوگیری از دعوت شدن حساب خود توسط TikTok:

به Profile > منوی سه خط > Settings and privacy > privacy بروید.
روی Suggest your account to others ضربه بزنید.
همه گزینه ها را خاموش کنید.

به‌طور پیش‌فرض، حساب شما به سایر افراد در TikTok پیشنهاد می‌شود.

حساب TikTok شما معمولاً به چندین گروه از جمله مخاطبین شما، دوستان فیس بوک، افرادی با ارتباطات متقابل و افرادی که لینک‌هایی را برای شما باز می‌کنند یا ارسال می کنند (از جمله لینک‌هایی به محتوای موجود در TikTok که خارج از TikTok به اشتراک گذاشته شده است) پیشنهاد می‌شود. همه تنظیمات را غیرفعال کنید تا به هیچ وجه حسابتان پیشنهاد نشود، که پیدا کردن آن را سخت‌تر می‌کند.

بخش نظرات TikTok خود را ایمن و سالم نگه دارید.

نظرات در مورد هر سرویس رسانه اجتماعی می‌تواند به سرعت تبدیل به حالتی خصمانه شود و TikTok نیز از این قاعده مستثنی نیست. خوشبختانه چندین ویژگی در تنظیمات TikTok شما وجود دارد که به شما کمک می کند نظرات خود را تعدیل کنید و نظرات هرزنامه و نفرت انگیز را حذف کنید.

برای یافتن تنظیمات comment خود، به Profile > منوی سه خط > Comments < Privacy < Settings and privacy بروید. تنظیمات زیر را در نظر بگیرید:

Who can comment on your videos and Stories: بین همه دنبال‌کنندگان، دنبال‌کنندگانی که شما هم دنبال می‌کنید یا هیچ‌کس، یکی را انتخاب کنید.
Comment filters: می توانید تمام نظرات را فیلتر کنید، فقط نظرات هرزنامه و توهین آمیز یا نظراتی با کلمات کلیدی خاص. همه نظرات فیلتر شده تا زمانی که شما به صورت جداگانه آنها را تأیید نکنید، پنهان خواهند شد.
Comment management: اینجا جایی است که می توانید نظرات فیلتر شده خود را بررسی کنید، Approve  یا  Deleteرا انتخاب کنید تا تصمیم بگیرید که کدام نظرات زیر ویدیوهای شما ظاهر شوند.

آنچه را که در بخش نظرات شما می گذرد را دوست ندارید؟ از این تنظیمات برای مدیریت آن استفاده کنید.

محدود کردن افرادی که می‌توانند شما را در TikTok تگ یا منشن کنند

تا زمانی که شخصی نام کاربری TikTok شما را بداند، می تواند شما را در ویدیوهای دیگر تگ کند یا در نظرات از شما نام ببرد. اگر کسی شما را در ویدیوهایی که نمی‌خواهید ببینید، تگ می‌کند یا از شما در نظرات به عنوان روشی برای آزار و اذیت هدفمند نام می‌برد، راهی برای جلوگیری از برچسب‌گذاری ناخواسته وجود دارد.

ابتدا باید تنظیمات منشن‌ها و تگ‌ها را پیدا کنید. به Profile > منوی سه خط > Settings and privacy > privacy > Mentions and tags بروید و این تنظیمات را پیکربندی کنید:
Who can tag you: بین همه افراد، افرادی که دنبال می کنید، افرادی که شما را دنبال می کنند یا هیچکس یکی را انتخاب کنید.
Who can mention you: باز هم، بین همه، افرادی که دنبال می کنید، افرادی که شما را دنبال می کنند یا هیچکس یکی را انتخاب کنید.

می‌توانید افرادی را که شما را در TikTok منشن و تگ می‌کنند محدود کنید.

یک in-box notification setting همچنین می‌تواند هر زمان که فردی را که دنبال می‌کنید، درباره ویدیوهایی که شما را منشن کرده است، نوتیفیکیشن ارسال کند، اما بر حریم خصوصی شما در TikTok تأثیر نمی‌گذارد.

دایرکت‌های غریبه‌ها و افراد ناشناس را در TikTok متوقف کنید.

در حالی که بیشتر محتواهای TikTok برای دیدن جهانیان وجود دارد، دایرکت مسیج‌ها چندان واضح و قابل مشاهده نیستند. بسیاری از افراد از DM برای آزار و اذیت، قلدری و ارسال اسپم به افراد دیگر استفاده می کنند. با این حال، راهی برای کمک به جلوگیری از این اتفاق برای شما وجود دارد.

به Profile > منوی سه خط > Settings and privacy > Privacy > Direct messages بروید و این تنظیمات را تغییر دهید:
Who can send you direct messages: بین دنبال‌کنندگانی که شما را دنبال می‌کنند، افرادی که برایشان پیام ارسال کرده‌اید یا هیچ‌کس یکی را انتخاب کنید.
Message preference: اگر درخواست‌های فیلتر شده را روشن کنید، پیام‌های افرادی که TikTok مشکوک هستند مخرب یا اسپم هستند در درخواست‌های فیلتر شده شما ظاهر می‌شوند. البته تا زمانی که به آنها پاسخ دهید…

اجازه ندهید کسی برای شما در تیک تاک دایرکت بفرستد.

محدود کردن افرادی که می‌توانند ویدیوهای TikTok شما را Duet و Stitch کنند.

در TikTok، می‌توانید با قرار دادن خود در ویدیوهای دیگر یا استفاده از ویدیوهای آن‌ها در ویدیوهای خود، به ویدیوهای دیگر واکنش نشان دهید. ویژگی Duet به شما این امکان را می‌دهد که یک ویدیوی نمایشگر تقسیم‌شده عکس‌العمل ایجاد کنید، نیمی از ویدیوی خود را با نیمی از ویدیوی دیگران ترکیب کنید تا یک ویدیوی واکنش ایجاد کنید. با ویژگی Stitch، ویدیوی شما و ویدیوی شخص دیگری با یکدیگر ادغام می‌شوند و می‌توانید بخشی از ویدیوی او را در ویدیوی خودتان ویرایش کنید.

اگر از طرفداران این ویژگی‌ها نیستید یا نمی‌خواهید سایر کاربران ویدیوهای شما را در ویدیوهای خود قرار دهند، می‌توانید آن‌ها را غیرفعال کنید تا هیچ‌کس نتواند ویدیوی شما را duet یا stitch کند. برای انجام این کار، به Profile > منوی سه خط > Settings and privacy > Privacy بروید و سپس:

Duet : بین Followers, Followers that follow back  یا  No one یکی را انتخاب کنید.
Stitch : بین Followers, Followers that follow back  یا  No one یکی را انتخاب کنید.

طریقه محدودسازی دوئت و استیچ در تیک تاک

ویژگی های Duet و Stitch سرگرم کننده هستند، اما می‌توانند از کنترل خارج شوند. توجه داشته باشید که اگر حساب شما روی Privacy تنظیم شده باشد، هیچکس جز شما نمی تواند با ویدیوهای شما یک Duet یا Stitch ایجاد کند.

از دیده شدن لیست فالووینگ‌ها و ویدیوهایی که لایک کرده اید توسط دیگران جلوگیری کنید.

ممکن است ویدیوهایی را در TikTok پست کنید تا همه ببینند، اما این لزوماً به این معنی نیست که می‌خواهید همه بتوانند ببینند چه کسانی را دنبال می‌کنید یا چه ویدیوهایی را دوست دارید. اینکه شما چه کسی را دنبال می‌کنید و چه چیزی را می‌کنید، می‌تواند اطلاعات بیشتری نسبت به آنچه می‌خواهید به اشتراک بگذارید به دیگران بدهد. شما می توانید به راحتی TikTok را طوری تنظیم کنید که هیچ کس جز شما نتواند لیست فالوورها و ویدیوهای لایک شده شما را ببیند.

برای اینکه دیگران قادر به دیدن لیست فالووینگ‌هایتان یا ویدیوهایی که شما لایک کرده‌اید نباشند، به Profile > منوی سه خط Settings and privacy < Privacy و سپس:
Following list : بین Followers  یا  Only meیکی را انتخاب کنید.
Liked videos : بین Followers  یا  Only meیکی را انتخاب کنید.

مخفی کردن فالووینگ لیست و ویدیوهای لایک شده

اینکه شما اکانت‌هایی را دنبال می‌کنید یا ویدیوهایی را لایک می‌کنید به این معنی نیست که تمام دنیا باید آن را بدانند! این را هم درنظر داشته باشید که اگر گزینه “only me” را برای Following list خود انتخاب کنید، سایر کاربران همچنان می‌توانند دوستان مشترک شما را ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید